tırnak mantarı neden olur Günlükler

Tırnak mantar hastalığıına 'dermatofitler' adı verilen bir numara hücreli mantarlar neden olur. Yalnızca küf ve mayalarda tırnak yalanı enfeksiyonlarına teknik hevesliabilir. Tırnak mantarının nedenlerini, belirtilerini ve nite sağaltım edildiğini öğrenmek bağırsakin makalemızı okuyabilirsiniz

Keriyon Cilt Yalanı: Keriyon yalan iyileşme aşamasında ab biriktirerek kendini belirli değer. Dha çok hayvancılık ile mücadelean kişilerde keriyon cilt mantar hastalığıına elan fazla rastlanır.

Sakır sakır oje kullanmaı tırnağın havasız kalmasına ,asetonda yıpratıcı etkisi nedeniyle tırnak kırılmasına neden olabilmektedir.

Evetşlılık nedeniyle soy rahatışının azalması, uzun seneler mantara maruz kalmak ve tırnakların henüz yavaş uzaması

Tırnak Mantar hastalığıı Enfeksiyonu: Bilmeniz Gerekenler Tırnak mantar hastalığıı enfeksiyonları her tırnağı etkileyebilen münteşir bir sorundur lakin en yaygın olanlar basamak tırnağındakilerdir. Enfeksiyon farklı türlerde mantarlardan, örneğin kandidadan (pamukçuğa neden olan mantar) kaynaklanır fakat genelde kadem yalanına neden olan aynı tür mantardan, dermatofit mantardan kaynaklanır. Tırnak mantarı enfeksiyonları, mantar hastalığı sporları tırnağınız ve altındaki deri (tırnak yatağı) arasına girdiğinde meydana gelir ve cildinizden veya tırnağınızdaki keratinden beslenir.

şeker hastalığı, sedef hastalığı yahut periferik arter hastalığı üzere öbür bazı dirlik koşullarına sahipseniz tırnak mantarına yakalanma riskiniz yüksektir.

Şeker hastalığı yahut farklı bir durumunuz var ise ve bu nedenle ayaklarınıza hun dürüstışı azaldıysa tırnak batmasının komplikasyon riskleri de artacaktır.

Tırnak mantarı enfeksiyonu bir mantar hastalığı elinizdeki tırnaklara, ayaklarınızdaki tırnaklara veya tırnağın altındaki deriye, doğrusu tırnak yatağına saldırdığında meydana hasılat. Mantarlar tırnağınızın etrafında bulunan cildinizdeki değersiz kesiklerden veya tırnağınızla tırnak yatağınız arasındaki açıklıktan gönül girer.

Ayağınızda yalan olup olmadığını anlamanız esasta cebir bileğildir. Dundaki belirtilerden bir evet da birkaçı Bilgi için tıklayınız sizde mevcutsa, ayağınızda mantar hastalığı olur demektir;

Tırnak kırılması bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa, düzenınacak bazı önlemler faydalı mümkün. Eğer bir rahatsızlık tespiti binalırsa, bunun tedavisinin örgülması strüktürlması gerekir. Sizin alabileceğiniz önlemler beyninde;

şeker hastalığı, sedef hastalığı yahut periferik arter hastalığı üzere sair bazı afiyet koşullarına sahipseniz tırnak mantar hastalığıına yakalanma riskiniz yüksektir.

Bazı durumlarda, tekrarlanan tedaviye rağmen sarı artan tırnaklar tiroid koşullarının , sedef hastalığının veya diyabetin bir belirtisi olabilir . 

Tırnaklarınızın olduğundan farklı görünmesinin sağlam çok değişik sebebi olabilir. Mantar enfeksiyonu evetğundan emin olabilmeniz kucakin uzman bir doktora müşavirız gerekebilir. Durumunuz hafifse ve sizi huzursuz etmiyorsa sıkı bir tedaviye ihtiyacınız olmayabilir.

Kıç parmakları arasındaki mantar en kuvvetli şekilde iki hafta boyunca akşamları ayrıntılı bir tabaka şeklinde geçerli terbinafin ile otama edilir. Tedavi süresi azol türevi otlar kullanıldığında ekseriya 2 ila 4 haftadır. Ancak tam süreye doktor hüküm verir.

Tırnağın veya cildin hasar görmüş kayranının düzgün olarak temizlenmesi: Tırnakların düzeltilmesi ve temizlenmesi tırnaklardaki mantar hastalığı nicelikını azaltmaya yardımcı kabil ve şiddetle salık edilir. Bu aynı zamanda dertyı azaltır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *